Kıbrıs Türk Çiftciler Birliği Resmi Sayfası

Bir Asfalya Meselesi;

Bazı Özel sigorta şirketleri, Genel Tarım Sigortasının faaliyetlerine göz dikti

269

Bir Asfalya Meselesi;

Yangınlardan iştahı kabaran bazı özel sigorta şirketlerinin üreticinin kendi kuruluşu olan ve ülkemizde hem üretimin hem de üreticinin sigortası olan Genel Tarım Sigortasının faaliyetlerine göz diktiğini görmekteyiz.

Yıllarca zorunlu sigortacılığa aracılık eden ve bu işten prim kazanan sigorta sektörünün bazı temsilcileri üreticilerin kendi primleri ile ayakta duran ve yıllarca geliştirmek için çaba harcadığı Genel Tarım Sigortasını gereksiz göstermek nasıl bir akıl tutulmasıdır merak ediyoruz.

Üreticilerin kendilerinden kesilen primler ile ayakta tuttukları G.T.S.F nu böyle oyunlara alet etmeyeceğimizi herkesin bilmesi gerekir.

Tüm Dünyada önem kazanan Tarımsal üretimin devamlılığını kendine yontmaya çalışan ve oturduğu yerden prim almaya çalışan bu tür bir yaklaşımın savunulması nasıl mümkündür acaba?

  • Hangi sigorta şirketi yangından özellikle de elektrik kontağından çıkan hasarları ödemiş?
  • Kuraklık ve diğer afetler nedeni ile oluşan zararları nasıl ödeyebilirler ki?
  • Özellikle ülkemizdeki tarımsal gelirlerin düşük olduğu bilinirken özel sigorta primlerini kim nasıl ödeyecek?
  • Zorunlu olan G.T.S.F. kesintilerinin toplamını hesaplayanlar buralardan menfaat düşünenler akıllarını başlarına toplasınlar.
  • Bu ülkede var olan sistemi geliştirmek yerine yıkalım ve onu da ganimetleyelim düşüncesinin devam ettiğini görmek düşündürücüdür.
  • Üreticinin asfalyası atmadan, bu ve buna benzer anlamsız, zamansız ve gereksiz fikirleri ortaya atmadan artık herkes bir daha düşünsün.

K.T.Ç.B Basın Bürosu

Leave A Reply

Your email address will not be published.