Kıbrıs Türk Çiftciler Birliği Resmi Sayfası

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UZATILDI

142

Başbakan Ersan Saner, mevcut sokağa çıkma yasağının 22 Şubat 2021 saat 05.00’e kadar uzatıldığını, paket servisler ve bankaların hizmete yeniden başlayacağını açıkladı.

Bakanlar Kurulu’nun, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından dün alınan kararları değerlendirmek üzere bugün saat 11.30’da başlayan toplantısı sonra erdi.

Yaklaşık 7 saat süren toplantının ardından basın karşısına geçen Başbakan Ersan Saner açıklamalarda bulundu.

Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararlar ise şöyle:

  1. 8-15 Şubat tarihleri arasında ilçe emniyet kurullarınca verilmiş tüm izinler 15-22 Şubat 2021 tarihleri arasında da devam edecek.
  2. Matbaalar, muhasip- murakıplar, açık olan sektörler arasında yer alacak.
  3. Tüm ilçelerde tüm sektörler paket ve/veya online hizmet veren işletmeler, 11:00-21:00 saatleri arasında yalnızca online ve/veya paket servis hizmetlerini verebilmek amacıyla açık olacak.
  4. Pazar günleri nöbetçi eczaneler ve fırınlar dışında kalan işletmeler kapalı olacak. Fırınlar pazar günleri sadece üretim yapıp satış yapmayacaklar.
  5. Bankalar, minimum personel ile mesai saatlerinde görev yapacaklardır.
  6.  İlçeler arası giriş çıkışların durdurulmasına ilişkin karar bir hafta daha devam edecek.
  7.  Kişiler, elzem ihtiyaçlarını ikametlerine en yakın işletmelerden karşılayacaklar… Bu kurala uymayanlar sokağa çıkma yasağını ihlal etmiş sayılacaklar.
  8.  A level sınavlarının iptal edilmesi nedeniyle Güney Kıbrıs’ta eğitim gören ve eğitimlerine online devam edemeyecek ve mezuniyetleri amacıyla yapılacak olan sınavlara katılması gereken 7. sınıf öğrencilerinin, toplu taşıma ile okullarına gidip gelmeleri kaydı ile karantina uygulaması olmaksızın okullarına gidip gelebilecekler.
Leave A Reply

Your email address will not be published.