Kıbrıs Türk Çiftciler Birliği Resmi Sayfası

ZAFER KUTLU OLSUN

112

Türk halkının Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde vatanı düşman işgalinden kurtarmak amacı ile başlattığı mücadelenin zafer günü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümünü büyük bir gurur ve sevinç içerisinde kutlamaktayız.

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği olarak Türk Ulusunun her türlü imkânsızlık içerisinde anayurdunu müdafaa ederek düşman işgalinden kurtardığı bu anlamlı günün 99. Yıl dönümünde şehitlerimize Allahtan rahmet dileyerek şükranlarımızı sunuyoruz.

Büyük Türk milleti 30 Ağustos 1922’de köylüsünden kentlisine, çiftçisinden memuruna, gencinden yaşlısına ulusal bir ordu oluşturarak anayurdunda başlattığı bağımsızlık mücadelesinin en önemli safhasını büyük bir zaferle taçlandırmıştır. Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile tarihin akışını değiştiren Türk ulusu diğer işgal altında olan tüm uluslara da rehberlik etmiştir.

Kıbrıs Türk halkı olarak bu büyük mücadele ve azimden referans alarak bizlerde yaşadığımız vatan topraklarında bağımsızlık mücadelemizi verip 1974 Mutlu Barış Harekâtı ile özgürlüğümüzü kazandık.

Bir kez daha Kıbrıs Türk Çiftçileri olarak Büyük Türk Ulusunun çağdaş dünyada tam bağımsız bir şekilde yer almasının kilometre taşını oluşturan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlar, bu mücadelede canlarını veren aziz şehitlerimizi, Başkomutan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yâd ederiz.

Hüseyin Çavuş Kelle

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Başkanı 

Leave A Reply