Kıbrıs Türk Çiftciler Birliği Resmi Sayfası

Kemal DENİZ’i Rahmetle Anıyoruz

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Kurucu üyesi Kemal Deniz’i anma etkinliğine katıldık

97

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Eski Milletvekili ve Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Kurucu üyesi Kemal Deniz’i anma etkinliğine katıldı;

Kıbrıs Trük Çiftçiler Birliği basın bürosundan yapılan açıklamaya göre 1942 yılında Kıbrıslı Türk çiftçilerin, Rum Çiftçilerle ortak olduğu birlikten ayrılarak kendi birliklerini 1943 yılında kurulmasını sağlayan kurucu üyelerin öncüleri arasında olan, Eski Milletvekili iş insanı Kemal Denizi kabri başında anma etkinliğine katıldı.

Anma etkinliğine Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Genel Başkanı Hüseyin Çavuş KELLE, Genel Sekreteri İbrahim ALKAN, ve beraberlerindeki heyet temsilcileri katıldı.

Anma etkinliğinde söz alan Genel Başkan KELLE, Kemal Denizin milletvekilliği ve iş insanlığından öte üreticinin, köylünün yanında olan Kıbrıs Türk halkının temsiliyetini sonuna kadar savunan bir kimlik olduğunu belirtildi. Konuşmasında Genel Başkan KELLE Kemal Deniz Bey ve yol arkadaşlarının 1943 yılında Kıbrıs adasını adım adım gezerek köy spor kulüplerini, köy çiftçiler birlikleri altında kurarak, Kıbrıs Türk halkının örgütlenmesinin temellerini attıklarının altını çizdi. Ayrıca KELLE bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde, köylünün, üreticinin rahatlıkla üretim yapabilmesini ve uluslararası arena da Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği aracığıyla temsiliyetini sağlanmasının o günlere borçlu olduğunu belirtti.

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği

Basın Bürosu

Leave A Reply